Састанак привредника у Кикинди
На иницијативу Националне службе за запошљавање, уз подршку Регионалне привредне коморе Кикинда и Града Кикинде, 2. децембра 2025. године одржан је састанак са представницима послодаваца из Севернобанатског округа.
На иницијативу Тима за реформу јавне управе Кабинета председнице Владе, а у договору са представницима Развојне агенције Србије, Министарства привреде, Националне службе за запошљавање, Привредне коморе Србије, Агенције за привредне регистре, Пореске управе и ПАР тима, планирано је организовање обуке (тренинг тренера) запослених у НСЗ, РРА и ПКС, како би били у могућности да компанијама, предузетницима и онима који ће то постати, пруже све потребне информације о наведеним новинама у пословању и користима од њихове примене.
Националнa службa за запошљавање je 9. фебруара 2018. организовала обуку својих запослених на пословима програма запошљавања и предузетништва, на тему „Новине од значаја за пословање привредних субјеката“.
Циљ ове једнодневне обуке је стицање додатних знања која се односе на новине од значаја за пословање, као што су: оснивање и затварање предузетничке радње, е-регистрација предузетника у Агенцији за привредне регистре, е-порез и пријава Пореској управи, издавање и књижење рачуна (фактура) у папирном и електронском облику након укидања употребе печата, а појашњен је и поступак отварања рачуна у банци без употребе печата.
На почетку обуке учесницима су се обратили мр Гордана Лазић Рашовић, саветница у Тиму за реформу јавне управе у Кабинету председнице Владе и директор Националне службе за запошљавање Зоран Мартиновић.
Мр Гордана Лазић Рашовић је нагласила да је ово наставак обука које су већ започете у циљу да се реформски кораци Владе Србије спроводе у пракси. Посебно је истакла електронску регистрацију предузетника у АПР-у, која омогућава далеко лакшу, бржу и јефтинију регистрацију предузећа, затим електронске регистрационе пореске пријаве и новине које се односе на привредне субјекте, а садржане су у сету пореских закона који је донет.
„Ту је и важна тема - употреба печата у пословању, тј. у платном промету. Наиме, од 1. октобра провредни субјекти нису у обавези да користе печат, што треба пренети предузетницима. Када је у питању употреба електронских фактура, 12. децембра прошле године дата су објашњења о примени одредби Закона о електронској фактури, која замењује папирну у примени“, нагласила је Лазић Рашовић и додала да ће се сличне обуке спроводити и у наредном периоду, јер се и даље планира увођење новина у пословању привредних субјеката.
„Потребно је подићи свест код свих предузетника да се континуирано усавршавају, едукују, упознају са новинама у пословању, како би свој бизнис водили успешније. НСЗ ће настојати да сва ова знања дођу и до незапослених који намеравају да започну сопствени бизнис, имајући у виду да наши тренери годишње шриом Србије обуче преко 12.000 незапослених који имају намеру да постану предузетници. Од тог броја између три и четири хиљаде људи годишње и добије средства за самозапошљавање преко наше службе. Важно је да буду што боље припремљени већ на почетку свог пословања“, истакао је Мартиновић.
Предавачи су били стручњаци из Агенције за привредне регистре, Пореске управе РС и Кабинета председнице Владе.
Ове значајне новине за пословање привредних субјеката у Републици Србији олакшавају пословање, доприносе унапређењу пословног амбијента и стварају претпоставке за напредак Србије на Дуинг бизнис листи Светске банке.
На иницијативу Националне службе за запошљавање, уз подршку Регионалне привредне коморе Кикинда и Града Кикинде, 2. децембра 2025. године одржан је састанак са представницима послодаваца из Севернобанатског округа.
Национална служба за запошљавање интензивно наставља јачање партнерства са привредом широм Србије, изјавио је директор Националне службе за запошљавање Милан Боснић који je разговарао са више од 60 великих и средњих послодаваца у Пироту, Кикинди и Суботици, у оквиру ширег циклуса консултација које НСЗ реализује у сарадњи са Привредном комором Србије и локалним самоуправама.
Одељење за досезање и активацију корисника услуга Националне службе за запошљавање (НСЗ) бележи значајне успехе у промоцији услуга и повезивању са потенцијалним корисницима.
У просторијама Српске ИТ Асоцијације у Београду, 26. новембра 2025. године, потписан је Меморандум о сарадњи између Националне службе за запошљавање – Филијале за град Београд и Српске ИТ Асоцијације.
У Лесковцу је 17.11.2025. године одржан састанак са привредницима који запошљавају највећи број радника. Иницијативу за јачање запошљавања кроз сарадњу са привредом покренула је Национална служба за запошљавање, а Град Лесковац и Привредна комора Србије су активно учествовали у припреми и организацији састанка.
Овај вебсајт користи cookies да би вам обезбедили најбољу услугу. Додатне информације можете пронаћи на страници Политика приватности.
Прихвати
